Kur'ani Mücahede'ye Hoşgeldiniz

     Kur'ân-ı Kerîm
"İnsanlara yanağını çevirip ve böbürlenmiş olarak yeryüzünde yürüme. Çünkü Allah, büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez."
(Lokman, 18)

     Mücahede
· Ana Sayfa
· Abonelik Formu
· Abonelik Kayıtları
· Bizi Önerin
· E-Dergi
· E-Kitap
· Evrensel Mesaj
· Haber Arşivi
· Hesabınız
· Kavramlar_
· Kitap Siparişi
· Kur'an Meali
· Köşe Yazıları
· Sesli Meal Dinle
· Tefsir Çalışması
· Videolar
· İletişim

     Kısa Mesaj

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun.

     Kitap Siparişi


· Ana Menü
· Mücahede Yayınları

     Ücretsiz Abonelik
Ücretsiz Abonelik
İçin Tıklayınız

     Eski Haberler
29.12.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 42. Sayısı Çıktı!
15.09.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 41. Sayısı Çıktı!
08.07.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 40. Sayısı Çıktı!
09.04.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 39. Sayısı Çıktı!
16.01.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 38. Sayısı Çıktı!
09.11.13
· Kur'ani Mücahede Dergisi 37. Sayısı Çıktı!
19.01.13
· Kur'ani Mücahede Dergisi 34. Sayısı Çıktı!
10.11.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 33. Sayısı Çıktı!
02.09.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 32. Sayısı Çıktı!
12.05.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 31. Sayısı Çıktı!
18.02.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 30. Sayısı Çıktı!
09.02.12
· YÜCE ALLAH'A RAĞMEN KANUN VE YASALAR YAPARAK ULUHİYYET İCRA EDEN LAİK BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN MÜSLÜMANLARI ŞOK EDEN AÇIKLAMALAR...!
02.12.11
· Kur'ani Mücahede Dergisi 29. Sayısı Çıktı!
16.11.11
· DEPREM... İLÂHİ UYARI!
30.06.11
· ''HAKİMİYET ANCAK ALLAH’INDIR'' KEMALİST SİSTEMİN MİLLETVEKİLLERİNE
10.06.11
· KEMALİST SİSTEMİN İLERİ GELENLERİNE
07.05.11
· TAĞUT REDDEDİLMEDEN ALLAH’A İMAN EDİLMEZ
08.04.11
· İstiklal Marşı’nda Ayağa Kalkmayana Hapis!
04.04.11
· KUR'ÂNİ SORUMLULUK VE RASUL'E SAYGI
05.03.11
· KEMALİST TAĞUTİ SİSTEMİN BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A
02.02.11
· KEMALİST SİSTEMİN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’E
24.01.11
· Kur'ân'daki Rasul Hz. Muhammed (as)’a İman Edin
10.12.10
· Kavramlar Bölümüne ''Şefaat'' Kavramı Eklendi
20.08.10
· SAMİRİ’NİN GÜNÜMÜZ TEMSİLCİLERİ İŞ BAŞINDA
18.08.10
· KÜFÜR ARASINDA TERCİH ŞAŞKINLIĞI: Ne Evet Ne Hayır! Küfrü Tümden Reddetmek
21.07.10
· İspanya Meclisi 'Hayır' Dedi!
04.06.10
· Fethullah Gülen: İsrail'den izin almalıydılar
12.05.10
· Fransa Çarşaf Yasağı İçin Düğmeye Basıyor
19.09.09
· Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun
20.08.09
· 2009 Ramazan Ayı Oruç Başlangıcı

Eski HaberlerEy tasavvufçular, Bir olan Allah’a iman edin!
 Ramazan YILMAZ
Ramazan YILMAZ

Tarih: 25 Mart 2018 Pazar


         Ey tasavvufçular, yüce Allah (cc), Kendisinin nasıl razı edileceğini, Kur’an’da açıklamış, İslâm dinini bütün yönleriyle eksiksiz bir şekilde ortaya koymuş, hangi davranışın İslâmi, hangisinin gayri İslâmi olduğunu açıkça belirtmiş, İslâm dinini tamammış, bundan razı olduğunu bildirmiş, bunun dışında ortaya konulacak dinlerden razı olmayacağı belirtilmiştir.

         “Şüphesiz Allah yanında din, İslâm’dır; Kitap verilmiş olanların ihtilafları, başka değil, ancak onlara ilim geldikten sonra kendilerinin azgınlıklarının açığa çıkmasıdır. Kim, Allah’ın ayetlerini inkâr ederse, elbette Allah, hesabı çabuk görendir.” (Al-i İmran, 19)

         “Ve kim, İslâm’dan başka bir din ararsa elbette ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette de hüsrana uğrayacaktır.” (Al-i İmran, 85)

         “Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’a razı oldum.” (Maide, 3)

         Yüce Allah (cc), kullarının zatına kulluk yapmalarını isterken bu kulluğun nasıl ve hangi esaslar dahilinde yapılacağını çok açık bir şekilde, en ince teferruatına kadar belirtmiş, en güzel örnek olarak alınmasını emrettiği ve Kendisinin razı edilmesinin, ahirette kurtuluşa ermenin ancak Rasulü’ne tabi olmakla mümkün olacağını bildirmiştir. Allah ve Rasulü’nün bildirdiklerine uygun hareket etmeyenlerin, Allah'a ve Rasulü’ne karşı gelmiş sapıklar olduklarını haber vermiştir.

         “Allah ve Rasulü, bir işte hüküm verdiği zaman, Mü’min erkek ve kadın için o işi kendilerine göre seçme hakkı yoktur, kim Allah'a ve Rasulü’ne karşı gelirse, muhakkak apaçık bir sapıklığa düşer.” (Ahzab, 36)

         İslâm dininin en güzel uygulayıcısı, yüce Allah’ın Mü’min kulları için en güzel örnek olarak verdiği Rasulullah (as), “Din tamamlanmıştır, sonradan ortaya çıkan her şey bid’at, her bid’at sapıklık, her sapıklık cehennemdedir” buyurmuştur.

         İslâm’ı yaşamanın, yüce Allah'ı razı edebilmenin biricik yolu, Kur'an ve bu Kur'an'ın en güzel yaşama biçimi olan Rasulullah (as)'ın Sünneti'dir. Bu ölçünün dışındaki her türlü yol ve yöntemler Allah'a ve Rasulü’ne karşı savaş ve apaçık bir sapıklıktan başka bir şey değildir.

         “Rabb’inizden size indirilene tabi olun ve O'ndan başka velilere tabi olmayın, ne kadar da az düşünüyorsunuz!” (A'raf, 3)

         Ey tasavvufçular, iman, ferdin cüzi iradesinin Rabb'inin külli iradesine teslimiyetidir. Fert iman ettikten sonra, artık hiç bir konuda kendi hevasına ya da başkalarının istek ve arzularına göre hareket edemez. Kişi, yapacağı tüm hareketlerin kaynağını iman ettiği Rabb'inin indirdiklerinden delillendirmek ve örnek edindiği Rasulullah (as)’ın sünnetine uygun yapmak zorundadır ki iman, bunu gerektirir.

         Ey tasavvufçular, Allah ve Rasulü’nün aksine bir davranış kişi¬nin küfre, şirke, fıska ve nifaka girmesine neden olur. İşte bu nedenle yüce Allah (cc), belirleyici gücün kendisi olduğunu, halisane kulluğun ancak kendisinin belirlediği ölçülere uygun olması halinde mümkün olacağını, bunun dışındaki her türlü davranışın yalancılık ve küfür olduğunu belirtir.

         “Kitap’ın indirilmesi, Aziz, Hâkim olan Allah’tandır. Şüphesiz Biz sana bu Kitabı Hak indirdik; öyleyse dini O’na halis kılarak Allah’a kulluk et.

         İyi bil ki hâlis din yalnız Allah’ındır; O'ndan başka veliler edinen kimseler: ‘Biz onlara, bizi Allah’a yaklaştırmaları dışında itaat etmiyoruz’ (derler); şüphesiz Allah, onlar arasında, onların kendisinde ihtilaf ettikleri şeyde hüküm verecektir. Doğrusu Allah, yalancı, kâfir o kimseyi hidayete iletmez.” (Zümer, 1-3)

         Ey tasavvufçular, yüce Allah (cc), sizlere şah damarınızdan yakın ve sizinle kalbiniz arasındadır. Bu nedenle aracılara gerek yoktur, aracılar sizi Rabb’inize yakınlaştırmamakta, tam aksine uzaklaştırmaktadır. Yani Şeyhler, yüce Allah’ı, kalbinizle sizlerin arasında çıkararak kendileri oraya girmeye çalışmakta, böylece yüce Allah’ı devre dışı bırakmaktadırlar.

         “Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesvese verdiğini biliriz, Biz ona şah damarından daha yakınız.” (Kaf, 16)

         “Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere çağırdığı zaman Allah’a ve Rasulü’ne icabet edin ve bilin ki şüphesiz Allah, kişi ile onun kalbi arasına girer ve muhakkak siz, O'nun huzuruna toplanacaksınız.” (Enfal, 24)

         Ey tasavvufçular, size dünya ve ahirette hayat verecek tek şey, Allah ve Rasulü’ne iman edip hükümlerine gereğince icabet etmenizdir. Gelin, Rabb’inizi devre dışı bırakıp şeyhleri ilahlar edinerek küfür ve şirke girerek dünya ve ahiretinizi mahvetmeyin.

         Ey tasavvufçular gelin, Allah’tan başka ilahlar edindiğiniz şeyhlerinizi terk edip Bir olan yüce Allah’ı Tek ilah edinin ve yüce Allah’ı razı edebilmek için O’nun indirdiği Kur’an’a ve Rasulü’nün en güzel örnekliğine tabi olun, kurtulun. Kur'an ve Sünnet'in apaçık hükümlerine rağmen şeyhlerinizin, Kur’an ve Sünnetten kaynaklanmayan görüşlerine tabi olmayın. Bu sizleri Allah’tan başka ilah edinmeye, küfür ve şirke sürükler.

         Kıyamet günü yardım edecekleri yalanları ile sizleri kandıran, bu nedenle ilahlar edindiğiniz şeyhleriniz o gün sizlere yardım edemezler.

         “Kendilerine yardım ederler umuduyla Allah'tan başka ilahlar edindiler! Kendilerine yardım edemezler, onlar için kendileri hazırlanmış askerlerdir.” (Yasin, 74-75)

         Ey tasavvufçular, bugün tapıp ilah edindiğiniz şeyhleriniz, kıyamet günü sizi ret edecekler ve o zaman birbirinize düşman olacaksınız, ancak son pişmanlık fayda vermez.

         “Allah'tan başka ilahlar edindiler ki, kendilerini izzetli kılsın. Kesinlikle bunların tapmalarını inkâr edecekler ve onlara karşı hasım olacaklardır.” (Meryem, 81-82)

         Ey tasavvufçular, Tasavvuf, Şamanist kültürün ürünü gayri İslâmi bir inanç biçimidir, bunu İslâm dininin içerisine sokarak İslâm’a bid’at ve hurafe bulaştıranlar, sizleri İslâm’dan uzaklaştırdıkları gibi yalancı ve kâfir kimseler olarak Allah ve Rasulü’ne savaş açmışlardır.

         Ey Şamanist dinin temsilcileri tasavvuf şeyhleri, gelin yüce Allah’a gereğince şirk koşmadan iman edin ve hem kendiniz kurtulun hem de sizlere tapan müritleriniz kurtarın. Aksi halde kendi günah, şirk ve küfrünüzle ebedi acıklı azaba gireceğiniz gibi günahlarının bir kısmını da yüklendiğiniz müritlerinizi de peşinizden o azaba sürüklersiniz.

         Ey Şamanist dinin temsilcileri tasavvuf şeyhleri, Allah ve Rasulü’nün üzerine iftira atarak insanları kandırarak dünya hayatında rahat edebilirsiniz, ancak ahiret hayatında yalancı kâfirler olarak ebedi bir azaba gireceksiniz.

         Ey Şamanist dinin temsilcileri tasavvuf şeyhleri gelin, müritleriniz üzerinde ilah olmayı bırakın da Rabb’iniz olan yüce Allah’ı Tek ilah edinerek kurtulun. Gelin, cehaletinizi din, kendinizi ilah olarak görmeyin, sizin ilahınız yalnızca Bir olan yüce Allah’tır, O’na şirk koşmadan iman edin, Kur’an ve Sünnete tabi olup Müslüman olun.

         “De ki: ‘Şüphesiz bana, ilahınızın gerçekten tek bir ilahtır diye vahyolunuyor, artık siz Müslüman olacak mısınız?’

         Artık şayet yüzçevirirlerse o halde de ki: ‘Ben size eşit bir şekilde duyurdum ve vadedilen şeyin yakın mı uzak mı olduğunu gerçekten bilemem.” (Enbiya, 108-109)


  
Ramazan YILMAZ
kuranimucahede@hotmail.com
Bu köşe yazısı 928 defa okundu. Toplam 1013 kelime

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa Pdf Formatı Pdf Formatı Yorum Ekle Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder


[ Geri Dön: Ramazan YILMAZ ] - [ Yazarlar İndeksi ]


     Sesli Sohbet
Sohbete Katılmak
İçin Tıklayınız

     Gündem
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

     Köşe Yazıları

Ramazan YILMAZ
İslâm’ın Güncellenmesi Konusu Haddi aşmanın, tuğyan ve küfrün en derin dip noktası


     Site İçi Arama
Google

     Evrensel Mesaj
Son Eklenenler
· Temel ilkeler-1 Müslümanlara, vahdet ve kurtuluş çağrısı
(1625 okuma)
Son Eklenenler
· Halife ve Yüksek İslâmi Şura Seçimi
(2648 okuma)
Son Eklenenler
· Hz. Yusuf (as)
(2901 okuma)

     Kavramlar

Son Eklenen Kavramlar
· Nifak-Münafık
(290393 okuma)

Son Eklenen Kavramlar
· İnsan

Yüce Allah’ın En Güzel Sıfatlarıyla Donatılan Varlık!

(960 okuma)

     Tefsirler
Son Eklenen Tefsirler
· Vakıa Suresi
(2480 okuma)
Son Eklenen Tefsirler
· Taha Suresi
(2711 okuma)
Son Eklenen Tefsirler
· Meryem Suresi
(2921 okuma)

     Üyelik
 Hoşgeldin, Misafir
Üye Adı
Şifre
Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
  
 · Kayıt Ol
 · Şifremi Unuttum

 Üyelik:
 Son Üye: PR 
 Bugün: 0
 Dün: 0
 Bekleyen: 3899
 Toplam: 251

 Şu An Bağlı:
 Ziyaretçi: 49
 Üye: 0
 Yasaklı: (0)
 Toplam: 49 (0)

Şu ana kadar
99846415
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Eylül 2006

Hit Bugün: 12150
Hit Dün: 76350

Server Tarihi/Saatı:
20 August 2019 01:40:39 +03 (GMT +3)

Bu site, Mücahede Yayınları´nın bir yayın organıdır
Sayfa Üretimi: 0.09 Saniye